msm@msmmielec.pl

 
Informator
   A R C H I W U M

INFORMATOR SPÓŁDZIELCZY Nr 3/2010

Ferie

Spółdzielczy Dom Kultury i Filie w Osiedlach Lotników i Szafera zapraszają do udziału w zajęciach pn. MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY organizowanych w czasie ferii zimowych w dniach 17-28 stycznia 2011 r.

Zajęcia będą odbywały się codziennie w godzinach 9:00-17:00. Bogata oferta skierowana do dzieci i młodzieży, zawiera oprócz stałych zajęć (plastyka, modelarstwo, taniec i warsztaty tematyczne), nowe propozycje:

  • konkurs plastyczny z nagrodami MIELEC OCZAMI DZIECKA
  • zajęcia na basenie
  • kinowe seanse filmowe
  • kulig i zabawy na śniegu
  • noworoczne zabawy w Filiach Os. Szafera i Lotników

Szczegółowe informacje będą zamieszczone początkiem stycznia na stronie www.sdk.mm.pl, a także na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych. Kontakt telefoniczny ze Spółdzielczym Domem Kultury ul. Kusocińskiego 13A pod numerem 17 5855342.


Szanowni Państwo!

Dobiega końca wymiana i montaż wodomierzy indywidualnych w mieszkaniach w Osiedlach im. S. Żeromskiego i M. Kopernika. Nowe liczniki ze zdalnym odczytem już od roku funkcjonują w Osiedlach Szafera i Smoczka.

Przypominamy, że Spółdzielnia była zobowiązana wymienić liczniki indywidualne po zaleceniu lustracji. Walne Zgromadzenie Członków zobowiązało Zarząd do realizacji wniosków z lustracji. Upływający okres czasu wykazał, że decyzja Spółdzielni była właściwa. Odczyty nie są uciążliwe dla mieszkańców, odbywają się bez udziału lokatora poza jego mieszkaniem. Wymiana liczników przyniosła efekty. Uległy zmniejszeniu różnice między wskazaniami licznika głównego a sumą wskazań liczników indywidualnych. Wykluczono również niezrozumiale niskie zużycia wody, szczególnie drogiej centralnej ciepłej wody w Osiedlach Szafera i Smoczka.

To pozwala na podjęcie decyzji o zmniejszeniu narzutu (ryczałtu) do wskazań liczników indywidualnych. Od 1 stycznia 2011 r. narzut (ryczałt) do wskazań liczników indywidualnych będzie wynosił 5 % w całej Spółdzielni. O wysokości nowych zaliczek z uwzględnieniem niższego narzutu, Spółdzielnia poinformuje Państwa początkiem nowego roku.

(Ponownie informujemy, że alternatywą do doliczonego narzutu do wskazań liczników indywidualnych byłoby obciążenie wyniku gospodarki zasobami mieszkaniowymi nierozliczoną różnicą wody. Byłoby to niezgodne z obowiązującymi w spółdzielczości mieszkaniowej przepisami).

Z A R Z Ą D
Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w Mielcu


 Copyright © 2010 by MSM